Akademicki Certyfikat Językowy ACERT

Certyfikaty

W przypadku egzaminu zdawanego zdalnie nie jest możliwe otrzymanie Certyfikatu ACERT. Zainteresowanym studentom wydawane będą tylko zaświadczenia o zdaniu uczelnianego egzaminu na odpowiednim poziomie.

Studenci, chcący otrzymać zaświadczenie, zgłaszają ten fakt mailem na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Uwaga! Ze względu na ograniczenia w przebywaniu na terenie Uczelni zaświadczenia będą skanowane i wysyłane studentom na ich adresy mailowe.

Osobisty odbiór oryginałów będzie możliwy przy zachowaniu środków bezpieczeństwa obowiązujących na Uczelni.

ACERT to ogólnopolski, akademicki certyfikat językowy dający możliwość poświadczenia znajomości języka obcego ogólnego oraz specjalistycznego. Egzamin umożliwia określenie kompetencji językowych na różnych poziomach zaawansowania. Certyfikat ACERT jest wydawany przez uczelnie zrzeszone w Stowarzyszeniu Akademickich Ośrodków Nauczania Języków Obcych SERMO, do których należy również CJ PŁ.

Wysoką rangę tego certyfikatu stanowi fakt, że jest on uznawany także przez uczelnie zagraniczne stowarzyszone w CercleS (13 krajów europejskich). Dodatkowo, wysoką jakość egzaminu gwarantują procedury opracowane przez ekspertów z krajowych ośrodków akademickich.

Obecnie certyfikat ACERT wydaje się w kilku polskich uczelniach, w tym w Politechnice Poznańskiej, Politechnice Wrocławskiej, Politechnice Gdańskiej czy Uniwersytecie Medycznym w Łodzi.

Dzięki uzyskaniu certyfikatu językowego ACERT, student, w wypadku zmiany uczeni może zostać zwolniony z egzaminu końcowego po lektoracie. Ogromne znaczenie ma również fakt, że egzamin uznawany jest na uczelniach zagranicznych, co usprawni proces rekrutacji i kształcenia podczas wymiany studenckiej w ramach działań  związanych z internacjonalizacją Uczelni.

Dla studentów PŁ egzamin certyfikacji językowej objętej programem studiów jest bezpłatny, ale przewidziana jest opłata administracyjna za wydanie certyfikatu w wysokości 20 zł. Opłata ta dotyczy tylko studentów zainteresowanych wydaniem papierowego certyfikatu ACERT. Aby uzyskać certyfikat ACERT należy złożyć pismny wniosek o wydanie certyfikatu i uiścić opłatę administracyjną.

Lektor High-Tech       LangTech
Ta witryna korzysta z plików cookie, aby podnieść komfort jej przeglądania.