Z dumą informujemy, że mgr Robert Pawłowski drugi raz z rzędu zwyciężył w Plebiscycie Najlepszy Nauczyciel Roku 2018/2019 organizowanym przez Samorząd Studencki PŁ. Mgr Robert Pawłowski, to doświadczony anglista z ponad 16-letnim stażem w nauczaniu j. angielskiego oraz j. polskiego jako obcego. Aktywnie angażuje się w inicjatywy nie tylko dydaktyczne.

W dniu 17 grudnia 2019 odbyło się coroczne spotkanie świąteczne pracowników Centrum Językowego. W nastrojowym świetle  świec Pani Dyrektor dr M. Nowacka, prof. PŁ złożyła wszystkim zgromadzonym pracownikom dydaktycznym i administracyjnym życzenia świąteczne i noworoczne. W trakcie spotkania Zespół ds. Promocji wręczył koleżankom i kolegom pamiątkowe bombki świąteczne.

Z dumą informujemy, że aż 12 z 24 uczestników I etapu XXI Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Angielskiego Wyższych Uczelni Technicznych zakwalifikowało się do II etapu. Etap II odbędzie się na terenie Politechniki Poznańskiej dnia 24.04.2020 r. (część pisemna i część ustna) oraz 25.04.2020 r. (prezentacje multimedialne finalistów, wyłonienie laureatów). Dwa tematy prezentacji (do wyboru przez studenta)

Z dumą informujemy, że zostaliśmy wybrani jako oficjalny organizator 29. Międzynarodowej Konferencji IATEFL Polska, która odbędzie się w Łodzi w dniach 18-19-20 września 2020. To już drugi raz będziemy gościć w naszych progach nauczycieli, praktyków, trenerów, metodyków i specjalistów językowych z Polski i z zagranicy. Jak pamiętacie w 2013 organizowaliśmy 22. Edycję Konferencji w której uczestniczyło ponad 800 uczestników.

18 grudnia 2019 poznamy zwycięzców plebiscytu Najlepszy Nauczyciel roku akademickiego 2018/ 2019 Politechniki Łódzkiej. Organizatorem imprezy jest, jak co roku, Samorząd Studencki PŁ. Nominacje do plebiscytu otrzymało w tym roku 3 nauczycieli z Centrum Językowego: mgr Krystyna Breszka-Jędrzejewska, mgr Robert Pawłowski oraz mgr Karol Kurzejamski.

Zachęcamy do obejrzenia krótkiego filmu z I Olimpiady Języka Angielskiego z Elementami Technicznymi dla szkół średnich LangTECH 2019, który po wstał przy wsparciu Centrum Multimedialnego Politechniki Łódzkiej. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku jeszcze większa liczba uczestników weźmie udział w naszej imprezie.