Z dumą informujemy, że podczas uroczystego posiedzenia Senatu (13 listopada 2019), w sali widowiskowej PŁ, wręczono naszym koleżankom z Centrum Językowego medale i odznaczenia za wybitne zasługi na rzecz Uczelni. Srebrny Medal za Długoletnią Służbę, otrzymała Pani Dyrektor Centrum Językowego dr Magdalena Nowacka prof. PŁ. Posiedzenie Senatu było też okazją do wręczenia Odznaki Zasłużony dla Politechniki Łódzkiej. Wręczono je dwóch koleżankom z naszego Centrum Językowego mgr Barbarze Rosickiej-Koczur oraz mgr Izabeli Świerad.

Szanowni Państwo,

zapraszamy wszystkich studentów Politechniki Łódzkiej do wzięcia udziału w XV Ogólnopolskiej Olimpiadzie Języka Niemieckiego dla Studentów Wyższych Uczelni Technicznych. I etap odbędzie się 28 listopada 2019 roku (czwartek) o godz. 15.30 w Centrum Języków Obcych w sali L23.

Zapisy prosimy kierować mailowo na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  do 20 listopada 2019.

W dniu 9 listopada 2019 w Centrum Językowym odbył się finał I Olimpiady Języka Angielskiego z Elementami Technicznymi dla szkół średnich LangTech 2019, po którym nastąpiło uroczyste wręczenie nagród laureatom w obecności władz Politechniki Łódzkiej oraz zaproszonych gości. W uroczystości uczestniczył jego Magnificencja Rektor PŁ prof. dr hab. inż. Sławomir Wiak, któremu towarzyszył gość z partnerskiej uczelni we Włoszech. Galę poprowadziła Pani Dyrektor Centrum Językowego dr Magdalena Nowacka prof. PŁ.

W dniach 4-8 listopada 2019 gościmy w naszym Centrum Językowym wykładowcę języka niemieckiego pana dr Romana Beliutina, kierownika katedry j. niemieckiego, na Wydziale Filologicznym Państwowego Uniwersytetu Smoleńskiego w Rosji. Dr Beliutin bierze udział w wymianie kadry naukowej i akademickiej Państwowego Uniwersytetu Smoleńskiego oraz Politechniki Łódzkiej w ramach mobilności w programie Erasmus+.