Spotkanie przedstawicieli CJ PŁ z firmą Fujitsu Technology Solutions Sp. z o.o

30 stycznia 2019, w siedzibie firmy Fujitsu Technology Solutions Sp. z o.o, przy ulicy Wólczańskiej 180 (University Business Park) odbyło się robocze spotkanie przedstawicieli Centrum Językowego Politechniki Łódzkiej w osobach dyrektora ds. administracyjnych M. Kaczora i mgr M. Gałaj, koordynatora ds. studiów II stopnia z pracownikami korporacji.

Firmę Fujitsu reprezentowali pan Bilel Smida, Resource Manager oraz Senior HR Manager pani Małgorzata Kapral. Spotkanie miało na celu zainicjowanie szerszej współpracy pomiędzy CJPŁ a korporacją, dotyczącej stworzenia studentom PŁ możliwości poznania tajników pracy w międzynarodowym środowisku, a po zakończeniu studiów, znalezienia zatrudnienia w tej wiodącej na rynku łódzkim korporacji. W rozmowach położono szczególny nacisk na istotę kształcenia językowego studentów PŁ zarówno na studiach I, jak i II stopnia. Podkreślono fakt, iż obecnie język angielski to już standard komunikacji w środowisku pracy i, że coraz częściej oczekuje się od kandydatów znajomości innych języków obcych takich jak np. niemiecki, francuski, hiszpański czy włoski na poziomie B2. Spotkanie ma zainicjować szereg dalszych wydarzeń, dedykowanych studentom PŁ zarówno na terenie firmy Fujitsu, jak i w siedzibie naszego Centrum.

20190130 165549 1