2. edycja konferencji Lektor High-Tech wrzesień 2019

W dniach 13-14 września 2019 Centrum Językowe Politechniki Łódzkiej było organizatorem II edycji międzynarodowej konferencji dla nauczycieli i metodyków nauczania języków obcych WYKORZYSTANIE E-LEARNINGU I NOWYCH TECHNOLOGII W NAUCZANIU JĘZYKÓW OBCYCH pod honorowym patronatem JM Rektora PŁ, Centrum E-Learningu PŁ oraz Stowarzyszenia SERMO LEKTOR HIGH-TECH 2019. W trakcie tego dwudniowego wydarzenia Centrum Językowe PŁ gościło niemalże 140 uczestników. Zorganizowaliśmy 6 sesji plenarnych oraz 30 warsztatowych, w których prelegentami byli wybitni specjaliści, metodycy i doświadczeni nauczyciele z pasją.

Konferencję uroczyście rozpoczęła pani Dyrektor Centrum Językowego dr Magdalena Nowacka, po której wystąpieniu głos zabrali kolejno przedstawiciele Uczelni - prorektor ds. nauki - prof. dr. hab. inż. Ireneusz Zbiciński oraz dr hab. inż. Jacek Kucharski, prof. PŁ, pełnomocnik rektora ds. jakości kształcenia.

W pierwszym dniu mieliśmy możliwość wysłuchania 3 wykładów plenarnych poprowadzonych przez pana Thoma Kiddle (NILE), pana dr inż. Rafała Grzybowskiego (PŁ) oraz pana Adriana Chróstowskiego (NGL). Drugi dzień konferencji rozpoczęła swoim wykładem plenarnym pani Anna Popławska (EduNation), po której wystąpili kolejno pan Piotr Banasiak (ETS) oraz pan Radosław Krzyżanowski (OUP).

Zarówno w piątek, jak i sobotę, po wykładach plenarnych uczestnicy mieli możliwość wyboru pomiędzy trzema równoległymi sesjami warsztatowymi, które w sumie poprowadziło 35 prelegentów z całej Polski i z zagranicy. Wśród nich, oczywiście, nie zabrakło przedstawicieli naszego Centrum. Swoje wystąpienia miały panie Krystyna Breszka-Jędrzejewska, Ewa Muszczynko, Justyna Jaworska, Marta Dziubińska, Danuta Król-Stogidis, Joanna Miłosz-Bartczak, Elżbieta Krawczyk, Magdalena Gałaj oraz panowie John Speller, Szymon Pędziwiatr i Łukasz Wodarczyk.

W trakcie przerw kawowych oraz przerw obiadowych do dyspozycji uczestników konferencji pozostawały stoiska partnerów oraz sponsorów konferencji – OUP, NGL, Preston Publishing, Egis, ETS, PCG Academia, Vocabite Business Cards, British Council, na których można było zapoznać się z nowinkami na językowym rynku edukacyjnym.

W trakcie uroczystego zakończenia konferencji rozdaliśmy uczestnikom, którzy podzielili się z nami swoimi cennymi uwagami i spostrzeżeniami na temat organizacji imprezy, upominkowe pakiety od sponsorów. Opinie o konferencji posłużą nam do udoskonalenia tej imprezy w kolejnej edycji.

Szczególne podziękowania należą się paniom z Komitetu Organizacyjnego Lektor High-Tech 2019 w osobach: dr Magdaleny Nowackiej, Dominiki Biernat, Wiolety Fabijańskiej, Barbary Rosickiej-Koczur, Anny Ruszczyńskiej-Bujnowicz oraz Agnieszki Wajs, które dołożyły wszelkich starań, aby wydarzenie sprostało wymaganiom uczestników oraz zaproszonych gości. W przygotowaniu konferencji brali też czynny udział pan John Speller (strona internetowa Lektor High-Tech 2019) oraz Magdalena Gałaj (fanpage Lektor High-Tech na FB), która również dbała o graficzną oprawę konferencji. Nie należy też zapominać o fakcie, iż w trakcie samej konferencji komitet organizacyjny został silnie wsparty przez pozostałą kadrę CJ PŁ, zarówno dydaktyczną jak i administracyjną, a wszystko po to, aby zapewnić jakość i jak najwyższy standard wydarzenia.

Podziękowania składamy też Dyrekcji Centrum Technologii Informatycznych (CTI), które gościło nas w swych progach w trakcie sesji plenarnych oraz Dyrekcji Zatoki Sportu, która udostępniła nam sale konferencyjne na sesje warsztatowe i zadbała o relaks i dobre samopoczucie naszych gości oferując możliwość skorzystania z basenu.

Serdecznie dziękujemy zarówno uczestnikom, gościom jak i partnerom biznesowym za tak żywe zainteresowanie i liczne przybycie na tegoroczną konferencję i mamy nadzieję, że spotkamy się w kolejnej edycji.

Zapraszamy do obejrzenia krótkiej fotorelacji z wydarzenia.

Lektor High-Tech       LangTech
Ta witryna korzysta z plików cookie, aby podnieść komfort jej przeglądania.