"Koszyczek Wielkanocny" dla studentów wymiany Erasmus+

Święta spędzone daleko od domu rodzinnego, w obcym kraju, w okresie pandemii to nie lada wyzwanie dla każdego młodego człowieka. Szczególnie trudny to okres przede wszystkim dla studentów z wymiany międzynarodowej, przebywających obecnie na naszej Uczelni w ramach programu Erasmus+.

Z inicjatywy polonistek oraz lektorów na co dzień pracujących ze studentami zagranicznymi, tuż przed świętami zorganizowaliśmy w Centrum Językowym spontaniczną akcję „Koszyczek wielkanocny”.
Kontakt ze studentami, błyskawiczna zbiórka pieniędzy, sprawne zakupy czekoladowych niespodzianek, życzenia świąteczne oraz bezpieczne „pakowanie” koszyczków to wspólna inicjatywa zarówno pracowników dydaktycznych, jak i administracyjnych Centrum. W naszej słodkiej niespodziance nie zabrakło oczywiście domowych wypieków wielkanocnych z nutką polskiej tradycji. Niespodzianki dostarczyliśmy do wszystkich domów studenckich w sobotę wielkanocną.
Chcieliśmy, aby studenci poczuli, że mimo pandemii, jesteśmy z nimi i pamiętamy o nich. Mamy nadzieję, że choć troszkę udało nam się „osłodzić” studentom ten trudny czas.
Dziękujemy wszystkim, którzy przyłączyli się do akcji. A poniżej kilka migawek z naszego "spontanicznego" przedsięwzięcia :)