Wirtualny Dzień Otwarty na Politechnice Łódzkiej

Wirtualny spacer po Politechnice, łączenia ze wszystkimi wydziałami, specjalne zajęcia dla maturzystów i wiele innych atrakcji. Politechnika Łódzka zaprasza na pierwszy w swojej historii wirtualny Dzień Otwarty już 23 maja!

Ze względu na wyjątkową sytuację epidemiczną i w trosce o bezpieczeństwo, w tym roku PŁ zrezygnowa z organizacji tradycyjnego spotkania na kampusie. Choć zmieniły się warunki, to cel dnia otwartego pozostał taki sam, jak w minionych latach – chcemy pokazać uczniom szkół średnich, jaką mamy ofertę oraz przedstawić naszą uczelnię.

23 maja w godzinach 10.00 - 12.00 odbędzie się spotkanie z uczniami szkół średnich na dniu otwartym w formie relacji na żywo na fb Politechniki Łódzkiej, fb Rekrutacja PŁ i na kanale You Tube, stronie www.p.lodz.pl i www.rekrutacja.p.lodz.pl.

Co czeka uczestników? W trakcie wirtualnego spotkania:

- zapoznamy uczniów z ofertą kierunków studiów oraz zasadami przyjęć na jedną z najlepszych uczelni technicznych w Polsce,
- przedstawimy infrastrukturę PŁ w formie wirtualnego spaceru po kampusie uczelni
- wskażemy możliwości rozwijania swoich pasji w organizacjach studenckich poprzez spotkania z kołami naukowymi
- połączymy się z przedstawicielami wszystkich Wydziałów Politechniki Łódzkiej,
- odpowiemy na wszystkie pytania - w czasie trwania spotkania online będzie można zadawać pytania: o zasady rekrutacji, szczegóły związane z kierunkami, koła naukowe, stypendia, akademiki.
- głos zabiorą wykładowcy, studenci i absolwenci PŁ
- a dla maturzystów niespodzianka - specjalne spotkania z matematyką i fizyką tuż przed maturą.

Maturzyści będą mogli poczuć się studentami i wziąć udział w wirtualnych zajęciach prowadzonych na naszej uczelni w formie zdalnej. Czekają na nich zajęcia z matematyki i fizyki zbierające wiedzę przed egzaminem maturalnym. W zajęciach może uczestniczyć każdy na fb Rekrutacja PŁ i fb Politechniki Łódzkiej. Będzie można zadawać pytania dotyczące matury, na które odpowiedzą nasi wykładowcy i nauczyciele licealni z Centrum Nauczania Matematyki i Fizyki Politechniki Łódzkiej. Od godz. 12:00 na fb PŁ - zajęcia z matematyki, na fb Rekrutacja PŁ - z fizyki.

Zapraszamy na pierwszy wirtualny dzień otwarty Politechniki Łódzkiej!

Dołącz do wydarzenia na FB.