Dodatkowe egzaminy Erasmus+

W związku z dużym zainteresowaniem studentów mobilnościami Erasmus+ uruchomiliśmy kolejną sesję egzaminów ERASMUS+, kwalifikujących na wyjazdy w ramach programu.

Zapisy do 18.06.20 przez platformę Wikamp. Aby zapisać się na egzamin należy wybrać jeden z języków z poproponowanej listy oraz wnieść opłatę za egzamin.

Poniżej przedstawiamy szczegóły dotyczące egzaminów językowych realizowanych w dodatkowej rekrutacji na wyjazdy mobilnościowe:

1. Zgodnie z komunikatem Rektora PŁ nr 10/ 2020 z dnia 21 maja 2020r. dotyczącym warunków realizacji zajęć dydaktycznych, przeprowadzania zaliczeń i egzaminów w PŁ w okresie 25.05.2020 do 20.09.2020 informujemy, że egzaminy językowe przeprowadzone w Centrum Językowym kwalifikujące na wyjazd w ramach progrmau Erasmus+, będą w bieżącej sesji miały formę wyłącznie zdalną i zrealizowane zostaną za pośrednictwem aplikacji MS Teams.
  2. Po zapisie przez platformę uczelnianą WIKAMP, termin egzaminu zostanie wprowadzony do kalendarza aplikacji MS Teams. Po zakończeniu zapisów, 19 czerwca 2020, każdy student otrzyma mailem zaproszenie na egzamin z podaniem dokładnego dnia i godziny spotkania z Egzaminatorem. Student jest zobowiązany do sprawdzenia poprawności terminu, a w przypadku niezgodności z zapisem, do kontaktu z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Aby rozpocząć egzamin, student dołącza do konwersacji w MS Teams (wywołany przez Egzaminatora), włączając audio i wideo.
  3. Po dołączeniu do rozmowy, przed rozpoczęciem egzaminu student ma obowiązek okazać do kamery dokument tożsamości pozwalający na ustalenie i potwierdzenie tożsamości studenta; w wypadku braku możliwości jednoznacznej weryfikacji tożsamości studenta przystępującego do egzaminu, Komisja nie przeprowadza egzaminu;

Przebieg egzaminu Erasmus + czerwiec 2020:
- W egzaminie bierze udział 1 student (zdający), egzaminator pytający (egzaminator/ interlokutor) i egzaminator oceniający (obserwator). Egzamin trwa 30 minut.
- Egzamin składa się z części gramatyczno-leksykalnej, w trakcie której student będzie musiał rozwiązać zadania oparte na materiale gramatyczno-leksykalnym (30 pkt.), autoprezentacji (10 pkt.), wypowiedzi na temat wylosowany przez studenta (20 pkt.) oraz rozmowy sterowanej (dialogu sytuacyjnego) ( 20 pkt.)

Żadna z ocen Egzaminu Erasmus + nie zwalnia z Certyfikacji zdawanej w CJ PŁ

W razie pytań prosimy o kontakt na adres mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.