Lektor High-Tech 2024

Where AI and Creativity Converge, New Ideas Emerge!

Łódź 15 czerwca 2024

Rob HowardRob Howard

IATEFL POLAND

Rob Howard is the owner of Online Language Center and Business Language Training Institute, EFLtalks founder, a teacher, trainer, Neurolanguage coach®, writer on business English, entrepreneurship, one-to-one, and online teaching. He is the IATEFL Poland vice-president, IATEFL BESIG Joint Coordinator, a Gallery Teachers Masterclass presenter, iTDi TOEFL trainer, and Independent Authors & Publishers co-founder.

Stop Listening to AI “Experts” and Become One

The talk challenges the reliance on AI "experts" and promotes self-education in AI. It advocates for critical thinking and hands-on experience to demystify AI, empowering individuals to innovate and make informed decisions. The focus is on fostering a proactive learning culture to navigate and shape the AI-driven future. The talk aims to prepare attendees for a future where AI integration is inevitable but also equips individuals with the knowledge and tools to survive an AI-driven future.
 

Anna Gutkowska-ZającAnna Gutkowska-Zając

ETS Global

Anna Gutkowska-Zając, Regional Director, ETS Global

Keeping Up with the Times: Writing in the Digital Age​ - TOEFL iBT Test

In the digital age, the use of technology, and our dependence on it, is increasing in every aspect of life. Education is one of the areas where this trend is most clearly visible. An almost overnight switch to online education changed the way we communicate in academic contexts. The format of instruction has changed and so have the tasks that students perform. Consequently, language assessment tasks need to be redesigned to not only make them more efficient and accessible online, but also to reflect the way communication occurs in the modern, post-pandemic educational settings, which are now often fully online, hybrid or even "HyFlex".
In this session, we will take a closer look at the “Writing for an Academic Discussion" task, which recently replaced the independent task (often referred to as “essay”) on the TOEFL iBT Test. We will discuss the rationale for the change, the features of the new task and present the research results which compare the effectiveness of both the old tasks.
 

Mariola HejdukMariola Hejduk

Centrum Językowe PŁ

P. o. dyrektor mgr Mariola Hejduk, rozpoczęła swoją karierę jako nauczycielka języka angielskiego w 2011 roku po ukończeniu studiów magisterskich na Uniwersytecie w Sunderlandzie w północnej Anglii, gdzie uzyskała tytuł MA TESOL z wyróżnieniem. Posiada także ukończone studia podyplomowe z zakresu nauczania na Uniwersytecie Teesside oraz podyplomowe studia tłumaczeń specjalistycznych na Uniwersytecie Łódzkim. Od początku swojej kariery pracowała głównie z dorosłymi w kontekście nauki przez całe życie, m.in. w Hartlepool College of Further Education oraz Middlesbrough Community Learning w północnej Anglii; oraz na poziomie akademickim na Uniwersytecie w Sunderlandzie, gdzie prowadziła nie tylko kursy języka angielskiego akademickiego dla obcokrajowców, ale również zajęcia z metodyki nauczania języka angielskiego oraz była promotorką prac licencjackich i magisterskich. Z Centrum Językowym Politechniki Łódzkiej jest związana od 6 lat. Jest entuzjastką wykorzystywania technologii w procesie nauczania w celu zwiększenia jego efektywności.

Rozterki edukatora: czy praca domowa ma sens? Spojrzenie wielkoformatowe

Jednym z postulatów politycznych w ostatnich wyborach parlamentarnych było zniesienie prac domowych w szkołach podstawowych, pozostawiając ich obowiązkowy charakter jedynie w placówkach ponadpodstawowych. Czy decyzja polityków była słuszna? Czy problem tkwi w samej idei pracy domowej, czy w sposobie jej realizowana i egzekwowania w placówkach edukacyjnych? A może powinniśmy porzucić złe skojarzenia związane z pojęciem praca domowa i zastąpić je bardziej adekwatnym- praca własna? W niniejszej prezentacji dokonamy analizy argumentów polityków oraz zastanowimy się nad ich trafnością. Następnie skupimy się na cechach efektywnej pracy własnej oraz na korzyściach, jakie może przynieść ona uczniom szkół podstawowych i ponadpodstawowych oraz studentom szkół wyższych. Zastanowimy się jak sztuczna inteligencja, a w szczególności Chat GPT, zmienia obraz edukacji i jakie działania powinniśmy podjąć w związku z pojawieniem się tak rewolucyjnego narzędzia w odniesieniu do pracy własnej. Na zakończenie, przeanalizujemy jak praca własna wpisuje się w koncepcję uczenia się przez całe życie i dlaczego jest nieodzowna niezależnie od etapu edukacji.
 

Magdalena BubulaMagdalena Bubula

Małopolskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli

Mgr filologii angielskiej, mgr historii, inżynier informatyki, studia podyplomowe w zakresie: informatyka, kurs kwalifikacyjny z zakresu zarządzania oświatą, egzaminator maturalny z języka angielskiego

W jakim języku mówi sztuczna inteligencja? Narzędzia i pomoce dydaktyczne w nauczaniu języków obcych

W ramach prelekcji omówiony zostanie cykl szkoleniowy „AI Ekspres. Podróż do przyszłości edukacji” autorstwa nauczycieli konsultantów Małopolskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli – Magdaleny Bubuli i Arkadiusza Nalepki. Cykl poświęcony jest wykorzystaniu Sztucznej inteligencji w edukacji. Prelekcja w sposób szczególny uwzględniać będzie nauczanie języków obcych w kontekście wpierania procesu samodzielnego uczenia się uczniów, narzędzi pomocnych w tworzeniu materiałów dydaktycznych oraz analizy prac uczniowskich z pomocą asystenta AI.
 

Magdalena Kaleta-KuzińskaMagdalena Kaleta-Kuzińska

Politechnika Bydgoska im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich

Lektorka języka angielskiego i członek zespołu "AI w edukacji" Grupy UWSB Merito. Prowadzi zajęcia z dydaktyki języków obcych na Akademii Kujawsko-pomorskiej. Publikuje artykuły metodyczne skierowane do nauczycieli języka angielskiego w edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej. Interesuje się wykorzystaniem nowoczesnych technologii w edukacji.

Avatars and QR Codes Engaging Students in Learning English for Special Purposes

Avatars and QR codes may become tools to create personalized, engaging, and interactive learning experiences that align with our Students' digital nativity and demand for visual and interactive content. My presentation will focus on integrating new technologies into the ESP curriculum, basing on own experience in teaching Students of Design Major at the Bydgoszcz University of Science and Technology.
 

Agnieszka Rogaczewska-GranatowskaAgnieszka Rogaczewska-Granatowska

Centrum Językowe PŁ

Absolwentka wydziału Filologicznego Uniwersytetu Łódzkiego. Obecnie asystent w grupie lektorów w Centrum Językowym Politechniki Łódzkiej. Pracowała w Katedrze Języka i Kultury Hiszpańskiej w Wyższej Szkole Studiów Międzynarodowych w Łodzi. Doświadczenie zdobywała dzięki współpracy z Universidad de Extremadura w Hiszpanii. Jest międzynarodowym egzaminatorem języka hiszpańskiego Instytutu Cervantesa. Absolwentka studiów podyplomowych: Coaching i tutoring w edukacji. Miłośniczka nauczania języka z elementami kultury przy pomocy nowych technologii.

Zajęcia spinningowe – kilka ćwiczeń na wzmocnienie formy

W dobie dzisiejszego postępu i wszechobecności sztucznej inteligencji zarówno nauczyciel jak i uczeń czują się przytłoczeni ilością i różnorodnością aplikacji językowych lub tych, które mają pomóc w tworzeniu efektywnych lekcji. Jak w tym świecie pracować z uczniem, który ma dostęp praktycznie do wszystkich treści, tak aby zmotywować go do samodzielnej pracy? A gdyby tak wykorzystać przestrzeń cyfrową, która daje nam tyle możliwości i stworzyć zaskakujące aktywności o których istnieniu już zapomnieliśmy? W lekcji pokazowej (lub podczas warsztatu), którą chciałabym przeprowadzić, pragnę pokazać jak „stara szkoła” może współpracować z „nową”. Przedstawię kilka różnych form ćwiczeń wyjętych z „oldschoolowej” szafy, które zaskakują ucznia bowiem wychodzą ze świata cyfrowego do rzeczywistego. Pokażę również z jakiego programu korzystać aby stworzyć dla uczniów niepowtarzalne, zaskakujące i atrakcyjne materiały. Moje propozycje będą dotyczyły gramatyki, słownictwa i wymowy.
 
Lektor High-Tech       Olimpiada
Ta witryna korzysta z plików cookie, aby podnieść komfort jej przeglądania oraz usług analityki internetowej Google Analytics i Microsoft Clarity. Zobacz Polityka prywatności
Ok