Uroczysty finał Olimpiady LangTech 2019

W dniu 9 listopada 2019 w Centrum Językowym odbył się finał I Olimpiady Języka Angielskiego z Elementami Technicznymi dla szkół średnich LangTech 2019, po którym nastąpiło uroczyste wręczenie nagród laureatom w obecności władz Politechniki Łódzkiej oraz zaproszonych gości. W uroczystości uczestniczył jego Magnificencja Rektor PŁ prof. dr hab. inż. Sławomir Wiak, któremu towarzyszył gość z partnerskiej uczelni we Włoszech. Galę poprowadziła Pani Dyrektor Centrum Językowego dr Magdalena Nowacka prof. PŁ.

Do etapu finałowego zakwalifikowało się 119 uczniów z województwa łódzkiego, świętokrzyskiego oraz pomorskiego. Uczniowie rozpoczęli zmagania od pisemnego testu poszerzonego o elementy techniczne. W tegorocznej edycji było to słownictwo z zakresu wymiarowania. Podczas gdy uczniowie pisali test finałowy, ich nauczyciele opiekunowie wzięli udział w dwóch szkoleniach metodycznych poprowadzonych przez doświadczone trenerki CJ PŁ mgr Krystynę Breszkę-Jędrzejewską oraz mgr Mariolę Hejduk. Po przerwie na lunch, uczniowie udali się na przygotowane dla nich zajęcia edukacyjne. Część młodzieży zwiedzała muzeum Zatoki Sportu, część brała udział w warsztatach tworzenia gier komputerowych dla nieprogramistów, a kolejne grupy odbyły lekcje pokazowe z języków obcych, których nauczamy w Centrum. Zajęcia przygotowały nasze koleżanki mgr M. Walenda, mgr A. Rogaczewska-Granatowska, mgr D. Gola, mgr A. Rodak oraz mgr E. Muszczynko.

I edycję Olimpiady LangTech 2019 zakończyła uroczysta gala w Centrum Technologii Informatycznych w trakcie której wręczyliśmy dyplomy i nagrody laureatom ze ścisłego grona finalistów. Drobne upominki otrzymali też nauczyciele opiekunowie Olimpiady w szkołach. I miejsce, z liczbą 90 punktów na 100, zdobył uczeń Jakub Piotrowicz, z Publicznego Liceum Politechniki Łódzkiej. II miejsce przypadło uczennicy Małgorzacie Kosiorek z Pijarskiego Liceum Królowej Pokoju w Łowiczu, a III miejsce zajął uczeń z PLOPŁ Diego Król z wynikiem 87 punktów.

Poniżej przedstawiamy pełną listę laureatów, nagrodzonych w Olimpiadzie LangTech 2019.

I miejsce – Jakub Piotrowicz - Publiczne Liceum Ogólnokształcące Politechniki Łódzkiej (90/100)
II miejsce – Małgorzata Kosiorek - Pijarskie Liceum Królowej Pokoju w Łowiczu (88/100)
III miejsce – Diego Król - Publiczne Liceum Ogólnokształcące Politechniki Łódzkiej (87/100)

IV miejsce – Michał Żelazko Publiczne Liceum Ogólnokształcące Politechniki Łódzkiej (86/100)*
V miejsce –  Daniel Podwysocki - Zespół Szkół Elektronicznych w Zduńskiej Woli (86/100)*
VI miejsce – Jakub Krzysiak - Publiczne Liceum Ogólnokształcące Politechniki Łódzkiej (84/100)*
VII miejsce –  Adam Stefański - Publiczne Liceum Ogólnokształcące Politechniki Łódzkiej (84/100)*
VIII miejsce – Jakub Gąsieniec - XXVI Liceum Ogólnokształcące w Łodzi (84/100)*
IX miejsce – Jakub Szubert - I Liceum Ogólnokształcące w Bełchatowie (84/100)*
X miejsce – Aleksandra Mikołajczyk - XXXI Liceum Ogólnokształcące w Łodzi (81/100)

* W przypadku takiej samej liczby punktów o miejscu w ścisłym finale zdecydowała liczba punktów zdobytych za dwa ostatnie zadania zawierające treści techniczne.

Korzystając z okazji chcielibyśmy podziękować sponsorom, partnerom oraz patronom Olimpiady LangTech2019. Wśród nich byli: Firma HF Media, Comec Polska, Comarch S.A., biuro podróży Almatramp, restauracja Breadnia oraz kawiarnia Cafe Verte, wydawnictwo Macmillan, Pearson oraz Oxford. Patronat honorowy olimpiady objął J. M. Rektor Politechniki Łódzkiej prof. dr hab. inż. Sławomir Wiak, Pani Prezydent Miasta Łodzi Hanna Zdanowska, Kuratorium Oświaty w Łodzi w osobie pana Grzegorza Wierzchowskiego oraz Wojewoda Łódzki pan Zbigniew Rau. Patronat medialny nad olimpiadą sprawowały Radio Łódź oraz biuletyn informcyjny Życie Uczelni, który na gali reprezentowała rzecznik prasowy PŁ, pani redaktor dr inż. Ewa Chojnacka. Specjalne podziękowania kierujemy też do wszystkich koleżanek i kolegów z Centrum Językowego za pomoc w organizacji tegorocznej edycji Olimpiady.

Komitet Organizacyjny Olimpiady LangTech 2019: dr Magdalena Nowacka prof. PŁ, mgr Magdalena Gałaj, mgr Magdalena Jarniewicz oraz koordynator Olimpiady LangTech mgr Robert Pawłowski.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z finału Olimpiady oraz uroczystości wręczenia nagród. Więcej zdjęć na profilu Olimpiady LangTech na FB.