Informacje dla nauczyciela 2021

W imieniu Centrum Językowego Politechniki Łódzkiej serdecznie zapraszamy uczniów Państwa szkoły do wzięcia udziału w II. Olimpiadzie Języka Angielskiego LangTech 2020/2021 - dla szkół średnich. Honorowy patronat nad olimpiadą objął J.M. Rektor Politechniki Łódzkiej prof. dr hab. inż. Krzysztof Jóżwik. Nadrzędnym celem Olimpiady jest stworzenie młodzieży możliwości szlachetnego współzawodnictwa w rozwijaniu swoich uzdolnień, a nauczycielom – warunków twórczej pracy z młodzieżą oraz rozszerzenie zakresu i podniesienie poziomu wiedzy z języka technicznego.

Tegoroczna Olimpiada, z powodu sytuacji pandemicznej odbędzie się jednoetapowo w formie zdalnej na platformie internetowej Politechniki Łódzkiej https://infimat.p.lodz.pl/home

Rejestracja uczestników Olimpiady LangTech 2021 jest dokonywana przez uczniów samodzielnie. Uczeń-uczestnik Olimpiady jest zobowiązany do założenia na platformie konta, co wiąże się z automatycznym zgłoszeniem do udziału w wydarzeniu.

Zgłoszenia uczniów będą akceptowane przez platformę od dnia 21 grudnia 2020 do dnia 15 lutego 2021. Po tym terminie nie będzie możliwości zgłoszenia swojego udziału w Olimpiadzie.
Zgłoszenie uczestnika zawiera:
a. imię i nazwisko ucznia;
b. numer telefonu ucznia wraz ze szkolnym adresem e-mail;
c. pełną nazwę i adres szkoły wraz z numerem telefonu;
b. imię i nazwisko oraz e-mail nauczyciela odpowiedzialnego za przygotowanie ucznia do Olimpiady. Organizatorzy proszą nauczycieli o udostępnienie uczniom służbowych adresów e-mailowych.

Do dnia 19 grudnia 2020 Komitet Organizacyjny Olimpiady LangTech 2021 prześle pocztą elektroniczną na adres szkoły Regulamin tegorocznej edycji.

Prosimy o zapoznanie się z pozycjami w bibliografii, pomocnymi w przygotowaniu uczniów do części technicznej Olimpiady.

Dnia 19 marca 2021 o godz. 9.00 uczniowie przystępują do Olimpiady LangTech 2021 rozwiązując test leksykalno-gramatyczny na platformie PŁ. Na rozwiązanie testu należy przeznaczyć 60 min (bez przerwy).

Wyniki testu zostaną wyświetlone indywidualnie każdemu uczestnikowi zaraz po zakończeniu czasu przeznaczonego na rozwiązanie arkusza.

Przykładowy test próbny I etap (szkolny)

Więcej informacji: mgr Robert Pawłowski Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Lektor High-Tech       Olimpiada
Ta witryna korzysta z plików cookie, aby podnieść komfort jej przeglądania oraz usług analityki internetowej Google Analytics i Microsoft Clarity. Zobacz Polityka prywatności
Ok