Studia II stopnia

 W roku akademickim 2020/2021 Centrum Językowe Politechniki Łódzkiej będzie realizowało równolegle dwa programy kształcenia dla studiów II stopnia.

PROGRAM KSZTAŁCENIA 2020 studia polskojęzyczne (dla studentów rozpoczynających studia w 2020r.)

Zgodnie z Uchwałą Senatu PŁ Nr 20/2020 z dnia 20 kwietnia 2020r. w programach studiów II stopnia określa się zajęcia związane z przygotowaniem artykułu naukowego i prezentacji naukowej w języku obcym w wymiarze 45 godzin, którym przypisuje się 2 punkty ECTS; zajęcia te współprowadzone są przez nauczycieli akademickich z wydziałów i lektorów Centrum Językowego.

W oparciu o powyższe zajęcia będą realizowane w wymiarze jednego semestru (45 godzin dla studiów stacjonarnych oraz 30 godzin dla studiów niestacjonarnych) na poziomie B2+. Nie ma możliwości realizowania lektoratu na poziomie niższym niż B2+.

20200902 033048

20200902 033657

Wymagania wstępne - kompetencje jezykowe na poziomie min. B2

PROGRAM KSZTAŁCENIA 2019 studia polskojęzyczne (dla studentów rozpoczynających studia w 2019r. i wcześniej)

Zgodnie z Uchwałą Senatu PŁ Nr 2/2019 z dnia 27 lutego 2019r. lektorat na studiach II stopnia realizowany jest w wymiarze jednego semestru (45 godzin – studia stacjonarne, 30 godzin – studia niestacjonarne) na poziomie B2+. Nie ma możliwości realizowania lektoratu na poziomie niższym niż B2+.

Od roku akademickiego 2019/2020 ZAPIS NA LEKTORAT II stopnia jest dokonywany online za pomocą platformy WIKAMP przed rozpoczęciem pierwszych zajęć w semestrze. W razie problemów z zapisem online studenci powinni skontaktować się mailowo z koordynatorem lub stawić się na dyżur osobiście przed rozpoczęciem pierwszego tygodnia zajęć. Po tym terminie zapisu na lektorat można dokonac wyłącznie osobiście u koordynatora. Przed pierwszymi zajęciami, na stronie internetowej w zakładce NA BIEŻĄCO --> OGŁOSZENIA zostanie opublikowana lista studentów z przydziałem do grup poszczególnych lektorów. Na pierwszych zajęciach studenci są informowani o zasadach realizacji zajęć z języka obcego na studiach II stopnia. 

W celu poprawnego zapisu na lektorat prosimy o dokładne zapoznanie się z zasadami REALIZACJI LEKTORATU na II stopniu studiów oraz INSTRUKCJĄ ZAPISU ONLINE.
W przypadku braku zapisu online oraz niestawienia się na pierwsze zajęcia, studenci zobowiązani są do osobistego kontaktu z koordynatorem studiów II stopnia, mgr Małgorzatą Antecką-Jaśkiewicz (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) w godzinach dyżurów koordynatorskich celem przydziału do grupy, nie później niż do końca drugiego tygodnia zajęć. Studenci zainteresowani realizacją lektoratu z języka innego niż angielski na obowiązującym na studiach II stopnia poziomie B2+ dokonują wyboru języka przy zapisie online.

W kwestii uzyskania odpowiedzi w pozostałych sprawach, studenci proszeni są o bezpośredni kontakt z koordynatorem podczas pierwszych zajęć lub w czasie dyżuru koordynatorskiego w pierwszym tygodniu nowego semestru.

Koordynator studiów II stopnia - mgr Małgorzata Antecka-Jaśkiewicz Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Podanie do Dyrektora CJPŁ

Lektor High-Tech       LangTech
Ta witryna korzysta z plików cookie, aby podnieść komfort jej przeglądania
Polityka prywatności
Ok