Szkolenia wewnętrzne dla pracowników Centrum Językowego PŁ

Spis treści

Team Building - 6 kwietnia 2019

Prowadzący - mgr Alicja Rasmus (Trener personalny, psycholog PŁ)

Zgrany i wspierający się nawzajem zespół to fundament sukcesu każdej instytucji. Dobre relacje i wzajemny szacunek są niezbędne, aby wspólnie realizować założenia strategii firmy. Każdy z pracowników ma inne umiejętności i wiedzę, dlatego tak ważne jest, aby w pełni umieć wykorzystać potencjał każdego z nich wspierając się wzajemnie jednocześnie. Władze Centrum Językowego PŁ doskonale rozumieją te założenia, dlatego też 6 kwietnia 2019 pracownicy działu administracyjnego odbyli szkolenie z zakresu różnic w zespole oraz wykorzystania tego potencjału w komunikacji i budowaniu dobrych relacji.

20190408 103355 2

Skuteczne uczenie słownictwa - 19 marca 2019

Prowadzący - Marta Rosińska (Macmillan)

Praktyczne szkolenie poprowadzone przez panią Martę Rosińską pt. "Skuteczne uczenie słownictwa", zorganizowane przez zespoły ds. hospitacji i dydaktyki CJ. Sesja łączyła w sobie refleksję i praktykę dotyczącą pogłębionego uczenia słownictwa w języku obcym. Przyjrzeliśmy się, jakiego słownictwa warto uczyć, i jak można uczyć skuteczniej, tak aby zwiększyć retencję uczonych fraz i zwrotów u naszych słuchaczy. Zaproponowane przez prowadzącą ćwiczenia i praktyczne przykłady dotyczyły głębokiego przetwarzania słownictwa i używania leksyki w różnych kontekstach.

Business Partner - 5 marca 2019

Prowadzący - Bartłomiej Janiak (Pearson)

W dniu 5 marca 2019 odbyło się szkolenie dla członków zespołu ds. dydaktyki, które poprowadził Bartłomiej Janiak z firmy Pearson. Szkolenie miało na celu zapoznanie zespołu z najnowszym podręcznikiem firmy Pearson Business Partner. Dotyczyło ono merytorycznej zawartości w/w propozycji oraz materiałów dodatkowych jej towarzyszących. Spotkanie pomogło zespołowi ds. dydaktyki przygotować spis pozycji branych pod uwagę w nowych zmianach programowych dla naszych lektoratów.

Ujarzmić Worda (część 2) - 4 grudnia 2018

Prowadzący - lic. Piotr Masłocha (CJ PŁ)

Druga część praktycznego szkolenie z formatowania tekstu - niezwykle przydatnej umiejętności w trakcie tworzenia testów, egzaminów i pracy z dokumentem tekstowym.

WIKAMP - interaktywne testy i quizy - 27 listopada 2018

Prowadzący - mgr Łukasz Wodarczyk (CJ PŁ)

Szkolenie zorganizowane dla pracowników CJ przez zespół ds. e-learningu dotyczące tworzenia interaktywnych testów i quizów za pomocą narzędzi wewnętrznych dostępnych na platformie WIKAMP. Na szkoleniu omówione zostały sposoby tworzenia testów z pytaniami zamkniętymi: wielokrotnego wyboru, prawda/ fałsz, dopasowywanie etc.

Edpuzzle - 27 listopada 2018

Prowadzący - mgr Danuta Król-Stogidis (CJ PŁ)

Edpuzzle to wygodne narzędzie do tworzenia interaktywnych filmów. Wybieramy film – z bazy dostępnych filmów zarówno z tematów leksykalnych jak i gramatycznych, a następnie możemy dostosować go do swoich potrzeb wybierając odpowiedni fragment, dodając do niego własną ścieżkę dźwiękową, notatki lub pytania w formie quizu (pytania otwarte i wielokrotnego wyboru). Edpuzzle pomaga w osłuchaniu się z językiem. Niezawodny, jeśli chcemy prowadzić zajęcia metodą odwróconej klasy.

 

Ujarzmić Worda (część 1) - 20 listopada 2018

Prowadzący - lic. Piotr Masłocha (CJ PŁ)

Praktyczne szkolenie z formatowania tekstu - niezwykle przydatnej umiejętności w trakcie tworzenia testów, egzaminów i pracy z dokumentem tekstowym.

 

Filmy i filmiki - podpora dla lektora - 13 listopada 2018

Prowadzący - mgr Wioleta Fabijańska (CJ PŁ)

W współczesnym świecie znacząca część komunikacji odbywa się z użyciem technologii i przy pomocy obrazu oraz dźwięku. Nowoczesne nauczanie języka obcego nie może zatem wykluczać audiowizualnego medium w postaci wideo, filmików czy virali. Podczas warsztatu zostały zaprezentowane praktyczne pomysły na ich wykorzystanie w nauce języka obcego  oraz przykłady zastosowania materiału filmowego na różnych etapach lekcji służące do rozwijania wielu sprawności. Istotnym elementem był bank źródeł gotowych materiałów edukacyjnych, którymi warto wzbogacać proces nauczania.

Kahoot interaktywne narzędzie do ćwiczeń leksykalno-gramatycznych - 13 listopada 2018

Prowadzący - mgr Łukasz Wodarczyk (CJ PŁ)

Kahoot interaktywne narzędzie do ćwiczeń leksykalno-gramatycznych, to warsztat w trakcie którego zapoznaliśmy się z przyjaznym narzędziem internetowym, które zwiększa współzawodnictwo i motywację studentów. Kahoot to ogromna baza gotowych quizów i możliwość tworzenia nowych na nasze potrzeby. W tym przypadku, smartfon z dostępem do internetu to właściwie jedyne wymagania sprzętowe, aby uatrakcyjnić zajęcia z języka obcego.

 

Warsztat kreatywnego lektora - 6 listopada 2018

Prowadzący - mgr Mariola Hejduk (CJ PŁ)

Celem warsztatu było zaprezentowanie kilku kreatywnych metod angażowania studentów w zajęcia przy użyciu drobnych rekwizytów. Każdy rekwizyt został omówiony pod względem wad i zalet oraz zostały zaprezentowane przykładowe sposoby jego użycia. Jak widać, na szkoleniu pojawiła się piłka plażowa, patyczki do lodów, markery i zalaminowane karty, ale największe zainteresowanie wzbudził w uczestnikach tłuczek do mięsa i 'tajemniczy przedmiot' ukryty w sali. Kreatywność przede wszystkim!

 

Lektor High-Tech       LangTech
Ta witryna korzysta z plików cookie, aby podnieść komfort jej przeglądania.