Olimpiada Języka Angielskiego

Ogólnopolska Olimpiada Języka Angielskiego dla Studentów Wyższych Uczelni Technicznych odbywa się co roku i skupia studentów chętnych do rywalizowania w zakresie umiejętności językowych. Celem Olimpiady jest sprawdzenie znajomości języka angielskiego wśród studentów Wyższych Uczelni Technicznych, tj. znajomości języka ogólnego oraz słownictwa technicznego, a także podstawowej wiedzy o krajach  angielskiego obszaru językowego. Pierwszy etap Olimpiady odbywa się na początku grudnia w Uczelniach macierzystych, czyli u nas w Centrum Językowym PŁ.  Są to eliminacje pisemne bazujące na teście przygotowanym w Centrum Języków i Komunikacji Politechniki Poznańskiej. Etap drugi odbywa się na Politechnice Poznańskiej. Po pisemnym teście i ustnych wypowiedziach pierwszego dnia wybieranych jest 10  laureatów, którzy kolejnego dnia wygłaszają multimedialną prezentację na podany temat. Dla laureatów przewidziane są atrakcyjne nagrody.

XXI Olimpiada Języka angielskiego 2019/2020

ZAKWALIFIKOWANI DO II ETAPU XXI Olimpiady j. angielskiego dla studentów Wyższych Uczelni Technicznych

Etap II odbędzie się na terenie Politechniki Poznańskiej dnia 24.04.2020 r. (część pisemna i część ustna) oraz 25.04.2020 r. (prezentacje multimedialne finalistów, wyłonienie laureatów). Dwa tematy prezentacji (do wyboru przez studenta) w tym roku to:

1. “I not only use all the brain that I have, but also that I can borrow." Woodrow Wilson

2. We generate fears while we sit. We overcome them by action.” Henry Link

WYNIKI I ETAPU XXI Olimpiady j. Angielskiego dla studentów Wyższych Uczelni Technicznych

W imieniu władz Centrum Językowego Politechniki Łódzkiej, Centrum Języków i Komunikacji Politechniki Poznańskiej oraz Organizatorów XXI Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Angielskiego Wyższych Uczelni Technicznych chcielibyśmy serdecznie zaprosić studentów I, II i III stopnia do udziału w kolejnej edycji zmagań językowych.

Olimpiada jest coroczną, dwuetapową imprezą, w której przyszli inżynierowie z całej Polski współzawodniczą w znajomości języka angielskiego. Patronat honorowy nad Olimpiadą corocznie obejmują: JM Rektor Politechniki Poznańskiej, Prezydent Miasta Poznania oraz Konsul Honorowy Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej, a liczni sponsorzy zapewniają wartościowe i atrakcyjne nagrody dla laureatów.

Prosimy zainteresowanych studentów PŁ o przesyłanie zgłoszeń mailowo do mgr Joanny Łyżwa na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
wypełniając formularz rejestracyjny oraz koniecznie uzupełniając datę oraz imię i nazwisko uczestnika pod:

- zgodą na przetwarzanie danych osobowych,
- zgodą na rozpowszechnianie wizerunku oraz
- oświadczeniu.

Konieczność ta wynika z przepisów RODO. Student może zgłosić swoją kandydaturę do udziału w Olimpiadzie w sposób elektroniczny, przesyłając wypełniony formularz rejestracyjny mailowo, podając na stronie drugiej formularza datę, imię i nazwisko w wymaganych miejscach.

Zapisy trwają do 22 listopada 2019r. (do północy włącznie).
I etap Olimpiady odbędzie się 6 grudnia 2019r. (piątek) o godz. 15.15 w sali L36a w CJ PŁ.

Dodatkowe informacje:

Etap II – teren Politechniki Poznańskiej

Etap ten składa się z następujących części:
1. Eliminacje pisemne: piątek, 24.04.2020 r., godz. 12.00 (czas trwania 2 godziny zegarowe, nie ma przerwy);
2. Eliminacje ustne: piątek, 24.04.2020 r. od godziny 15.15;
3. Prezentacje: sobota 25.04.2020 r., godz. 9:30 – prezentacje 10 studentów, którzy uzyskali największą ilość punktów po eliminacjach pisemnych i ustnych.

Szczegółowe informacje (regulamin, zagadnienia i literatura do II etapu) oraz przykładowy test można znaleźć na stronie Organizatora, Centrum Języków i Komunikacji Politechniki Poznańskiej.

Serdecznie zapraszamy!

Koordynator olimpiady z ramienia CJ PŁ: mgr Joanna Łyżwa: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

XX Olimpiada Języka angielskiego 2018/2019

Serdecznie zapraszamy wszystkich studentów Politechniki Łódzkiej do udziału w XX Olimpiadzie Języka Angielskiego Wyższych Uczelni Technicznych.

Wyniki I etapu Lista zakwalifikowanych do etapu drugiego

II etap – 10-11 maja 2019 Politechnika Poznańska

  1. Eliminacje pisemne - piątek, 10 maja 2019; godz. 12.00 (czas trwania 2 godziny zegarowe, nie ma przerwy);
  2. Eliminacje ustne: piątek, 10 maja 2019 od godziny 15.15;
  3. Prezentacje: sobota 11 maja 2019; godz. 9:30 – prezentacje 10 studentów, którzy uzyskali największą ilość punktów po etapie pisemnym i ustnym.

W tym roku organizatorzy zaproponowali dwa tematy prezentacji, jeden z poniższych do wyboru:

  1. Some people don’t like change, but you need to embrace change if the alternative is disaster. (Elon Musk)
  2. Life is like riding a bicycle. To keep your balance, you must keep moving. (Albert Einstein)

Wszelkie dodatkowe informacje, regulamin olimpiady oraz przykładowe testy są dostępne na stronie Organizatora Olimpiady, Centrum Języków i Komunikacji Politechniki Poznańskiej: Olimpiada Języka Angielskiego
Zachęcamy serdecznie do reprezentowania naszej Uczelni w tej prestiżowej imprezie.

Koordynator olimpiady z ramienia CJ PŁ mgr Joanna Łyżwa: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zapraszamy serdecznie!

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Galeria - Olimpiada 2017/2018

 

Lektor High-Tech       LangTech
Ta witryna korzysta z plików cookie, aby podnieść komfort jej przeglądania.