Olimpiada Języka Angielskiego

Ogólnopolska Olimpiada Języka Angielskiego dla Studentów Wyższych Uczelni Technicznych odbywa się co roku i skupia studentów chętnych do rywalizowania w zakresie umiejętności językowych. Celem Olimpiady jest sprawdzenie znajomości języka angielskiego wśród studentów Wyższych Uczelni Technicznych, tj. znajomości języka ogólnego oraz słownictwa technicznego, a także podstawowej wiedzy o krajach  angielskiego obszaru językowego. Pierwszy etap Olimpiady odbywa się na początku grudnia w Uczelniach macierzystych, czyli u nas w Centrum Językowym PŁ.  Są to eliminacje pisemne bazujące na teście przygotowanym w Centrum Języków i Komunikacji Politechniki Poznańskiej. Etap drugi odbywa się na Politechnice Poznańskiej. Po pisemnym teście i ustnych wypowiedziach pierwszego dnia wybieranych jest 10  laureatów, którzy kolejnego dnia wygłaszają multimedialną prezentację na podany temat. Dla laureatów przewidziane są atrakcyjne nagrody.

XX Olimpiada Języka angielskiego 2018/2019

Serdecznie zapraszamy wszystkich studentów Politechniki Łódzkiej do udziału w XX Olimpiadzie Języka Angielskiego Wyższych Uczelni Technicznych.

Wyniki I etapu Lista zakwalifikowanych do etapu drugiego

 

II etap – 10-11 maja 2019 Politechnika Poznańska

  1. Eliminacje pisemne - piątek, 10 maja 2019; godz. 12.00 (czas trwania 2 godziny zegarowe, nie ma przerwy);
  2. Eliminacje ustne: piątek, 10 maja 2019 od godziny 15.15;
  3. Prezentacje: sobota 11 maja 2019; godz. 9:30 – prezentacje 10 studentów, którzy uzyskali największą ilość punktów po etapie pisemnym i ustnym.

W tym roku organizatorzy zaproponowali dwa tematy prezentacji, jeden z poniższych do wyboru:

  1. Some people don’t like change, but you need to embrace change if the alternative is disaster. (Elon Musk)
  2. Life is like riding a bicycle. To keep your balance, you must keep moving. (Albert Einstein)

Wszelkie dodatkowe informacje, regulamin olimpiady oraz przykładowe testy są dostępne na stronie Organizatora Olimpiady, Centrum Języków i Komunikacji Politechniki Poznańskiej: Olimpiada Języka Angielskiego
Zachęcamy serdecznie do reprezentowania naszej Uczelni w tej prestiżowej imprezie.

Koordynator olimpiady z ramienia CJ PŁ mgr Joanna Łyżwa: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zapraszamy serdecznie!

Galeria - Olimpiada 2017/2018

 

Lektor High-Tech       LangTech
Ta witryna korzysta z plików cookie, aby podnieść komfort jej przeglądania.
Dalsze informacje Ok