O programie Erasmus+

Informacje praktyczne

Opłata za egzamin:

  • 30 zł

Opłatę należy dokonywać na konto CJ PŁ: 84 1240 3028 1111 0010 5073 7063. (imię/ nazwisko/ rodzaj kursu/tytuł przelewu: CJ)
Dowody wpłaty należy dostarczyć do mgr Łukasza Wodarczyka w dniu egzaminu.

Program Erasmus powstał w 1987 roku jako program wymiany studentów. Mimo że jego zasięg i cele poszerzały się w kolejnych latach, główna idea pozostaje ta sama: rozwijanie międzynarodowej współpracy między uczelniami. Nazwa Erasmus nawiązuje do imienia holenderskiego filozofa i teologa, humanisty, Erazma z Rotterdamu (1466-1536). Nie bez przyczyny. Erazm, jak inni wybitni ludzie renesansu, kształcił się w wielu uczelniach w różnych krajach Europy, a jego poglądy na edukację przesycone były głębokim humanizmem.

Erasmus+ jest programem dla uczelni, ich studentów i pracowników. Wspiera międzynarodową współpracę szkół wyższych, umożliwia wyjazdy studentów za granicę na część studiów i praktykę, promuje mobilność pracowników uczelni, stwarza uczelniom liczne możliwości udziału w projektach wraz z partnerami zagranicznymi. W niektórych jego akcjach mogą uczestniczyć również inne instytucje, organizacje lub przedsiębiorstwa, które współpracują ze szkołami wyższymi. Centrum Językowe Politechniki Łódzkiej od lat organizuje dla swoich studentów wsparcie językowe pod kątem mobilności, staży i praktyk zagranicznych w ramach programu Erasmus+. Zainteresowanym studentom proponowane są kursy z następujących języków obcych: angielski, hiszpański, francuski, włoski, niemiecki w wymiarze 45 godzin lekcyjnych.

Przelicznik certyfikatów zewnętrznych dla studentów Politechniki Łódzkiej

angielski

hiszpański

francuski

niemiecki

włoski

KONTAKT: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Lektor High-Tech       Olimpiada
Ta witryna korzysta z plików cookie, aby podnieść komfort jej przeglądania oraz usług analityki internetowej Google Analytics i Microsoft Clarity. Zobacz Polityka prywatności
Ok