Zasady realizacji lektoratu - studia II stopnia

Rok akademicki 2022/2023

PROGRAM STUDIÓW 2020

Język obcy do celów naukowych (Scientific Language Skills) 

Zajęcia obowiązkowe, realizowane w języku angielskim, współprowadzone przez lektorów CJ PŁ (33 godziny) oraz wykładowców kierunkowych (12 godz.) Zajęcia odbywają się w grupach dziekańskich. Z racji specyfiki przedmiotu, którego celem jest przygotowanie studentów do publikowania i prezentowania naukowego, nie ma możliwości zwolnienia się z zajęć na podstawie posiadanych certyfikatów językowych. Uznanie ocen z przedmiotu o podobnym profilu z innych uczelni wymaga decyzji 

 FAQ

Czy muszę zapisać się osobiście na lektorat?

Studenci nie muszą sami zapisywać się na lektorat, ponieważ zajęcia odbywają się w grupach dziekańskich.

Czy mogę zapisać się na lektorat z języka obcego od podstaw?

Nie. Zajęcia z języka obcego na studiach II stopnia realizowane są na poziomie B2+, do uczestnictwa w nich potrzebna jest znajomość języka obcego na poziomie co najmniej B2.

Czy mogę uzyskać zwolnienie z lektoratu na podstawie posiadanego certyfikatu językowego?

Z racji specyfiki przedmiotu, którego celem jest przygotowanie studentów do publikowania i prezentowania naukowego, nie ma możliwości zwolnienia się z zajęć na podstawie posiadanych certyfikatów językowych. Uznanie ocen z przedmiotu o podobnym profilu z innych uczelni wymaga decyzji Dyrektora CJPŁ.

Zdałem/-am Certyfikację C1 w CJ PŁ na studiach I stopnia, czy uprawnia mnie to do zwolnienia z lektoratu?

Lektorat jest obowiązkowy również dla osób, które uzyskały Certyfikację C1 w ramach studiów I stopnia.

Mam pytanie o realizację lektoratu, czy mogę skontaktować się z koordynatorem mailowo?

Tak. Wiadomość musi być wysłana z politechnicznego adresu e-mail, zawierać podstawowe dane studenta (imię nazwisko, wydział, kierunek, numer indeksu) krótki opis sytuacji. Na odpowiedź, szczególnie w początkowym okresie nowego semestru, będzie trzeba poczekać do 14 dni. Zachęcamy do kontaktu osobistego w terminach dyżurów, szczególnie w skomplikowanych sytuacjach.

Mojego pytania nie ma na liście FAQ, jak mogę uzyskać na nie odpowiedź?

Na większość pytań odpowiedzi udziela osobiście koordynator studiów 2-go stopnia w terminach dyżurów. Osobisty kontakt z koordynatorem możliwy jest w trzech terminach, w każdym z dwóch pierwszych tygodni zajęć w semestrze.

Wszystkich dodatkowych informacji udziela Koordynator ds. studiów II stopnia - mgr Agnieszka Świderek- Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Podanie do Dyrektora CJPŁ

Lektor High-Tech       Olimpiada
Ta witryna korzysta z plików cookie, aby podnieść komfort jej przeglądania oraz usług analityki internetowej Google Analytics i Microsoft Clarity. Zobacz Polityka prywatności
Ok