Olimpiada Języka Niemieckiego

Ogólnopolska Olimpiada Języka Niemieckiego dla Studentów Wyższych Uczelni Technicznych to coroczne wydarzenie w naszym centrum. Celem Olimpiady jest sprawdzenie znajomości języka niemieckiego wśród studentów Wyższych Uczelni Technicznych, tj. znajomości języka ogólnego oraz słownictwa technicznego, a także weryfikacja podstawowej wiedzy o krajach  niemieckiego obszaru językowego. Pierwszy etap Olimpiady odbywa się po koniec listopada lub na początku grudnia u nas w Centrum Językowym PŁ.  Są to eliminacje pisemne bazujące na teście przygotowanym w Studium Języków Obcych Politechniki Śląskiej. Regulamin, terminarz, zagadnienia, wykaz lektur oraz przykładowy test można znaleźć na stronie Studium Politechniki Śląskiej.  Etap drugi odbywa się z reguły w maju na Politechnice Śląskiej i składa się z dwóch części: pisemnej (test sprawdzający gramatykę, leksykę języka niemieckiego, wiedzę o krajach niemieckojęzycznych i język techniczny) oraz ustnej (rozmowa w języku niemieckim dotycząca wylosowanych zagadnień).
Dla laureatów przewidziane są atrakcyjne nagrody.

XV Olimpiada Języka Niemieckiego 2019/2020

Serdecznie zapraszamy wszystkich studentów Politechniki Łódzkiej do udziału w XV Olimpiadzie Języka Niemieckiego  Wyższych Uczelni Technicznych. 

I etap odbędzie się 28 listopada 2019 roku (czwartek) o godz. 15.30 w Centrum Języków Obcych w sali L23.

Zapisy prosimy kierować mailowo na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  do 20 listopada 2019.

______________________________________________________________________________________________________

XIV Olimpiada Języka Niemieckiego 2018/2019

Serdecznie zapraszamy wszystkich studentów Politechniki Łódzkiej do udziału w XIV Olimpiadzie Języka Niemieckiego  Wyższych Uczelni Technicznych.

I etap odbędzie się 29 listopada 2018 (czwartek) o godz. 15.30 w sali L36a w CJ PŁ

Zapisy trwają do 25 listopada 2018.

Zgłoszenia prosimy kierować mailowo do opiekuna olimpiady. Wszelkie dodatkowe informacje, regulamin olimpiady oraz przykładowe testy są dostępne na stronie Organizatora Olimpiady, Studium Języków Obcych Politechniki Śląskiej.

Zachęcamy serdecznie do reprezentowania naszej Uczelni w tej prestiżowej imprezie.

Koordynator olimpiady z ramienia CJ PŁ mgr Danuta Król-Stogidis: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

______________________________________________________________________________________________________

Galeria Olimpiada 2017/2018

Lektor High-Tech       LangTech
Ta witryna korzysta z plików cookie, aby podnieść komfort jej przeglądania.