Olimpiada Języka Niemieckiego

Ogólnopolska Olimpiada Języka Niemieckiego dla Studentów Wyższych Uczelni Technicznych to coroczne wydarzenie w naszym centrum. Celem Olimpiady jest sprawdzenie znajomości języka niemieckiego wśród studentów Wyższych Uczelni Technicznych, tj. znajomości języka ogólnego oraz słownictwa technicznego, a także weryfikacja podstawowej wiedzy o krajach  niemieckiego obszaru językowego. Pierwszy etap Olimpiady odbywa się po koniec listopada lub na początku grudnia u nas w Centrum Językowym PŁ.  Są to eliminacje pisemne bazujące na teście przygotowanym w Studium Języków Obcych Politechniki Śląskiej. Regulamin, terminarz, zagadnienia, wykaz lektur oraz przykładowy test można znaleźć na stronie Studium Politechniki Śląskiej.  Etap drugi odbywa się z reguły w maju na Politechnice Śląskiej i składa się z dwóch części: pisemnej (test sprawdzający gramatykę, leksykę języka niemieckiego, wiedzę o krajach niemieckojęzycznych i język techniczny) oraz ustnej (rozmowa w języku niemieckim dotycząca wylosowanych zagadnień).
Dla laureatów przewidziane są atrakcyjne nagrody.

XIV Olimpiada Języka Niemieckiego 2018/2019

Serdecznie zapraszamy wszystkich studentów Politechniki Łódzkiej do udziału w XIV Olimpiadzie Języka Niemieckiego  Wyższych Uczelni Technicznych.

I etap odbędzie się 29 listopada 2018 (czwartek) o godz. 15.30 w sali L36a w CJ PŁ

Zapisy trwają do 25 listopada 2018.

Zgłoszenia prosimy kierować mailowo do mgr Marii Michalak na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.Wszelkie dodatkowe informacje, regulamin olimpiady oraz przykładowe testy są dostępne na stronie Organizatora Olimpiady, Studium Języków Obcych Politechniki Śląskiej.

Zachęcamy serdecznie do reprezentowania naszej Uczelni w tej prestiżowej imprezie.
Koordynator olimpiady z ramienia CJ PŁ mgr Maria Michalak: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Galeria Olimpiada 2017/2018

Lektor High-Tech       LangTech
Ta witryna korzysta z plików cookie, aby podnieść komfort jej przeglądania.
Dalsze informacje Ok