Kurs dla pracowników Centrum Językowego PŁ - Better testing and assessment Londyn 2019

Dzięki środkom z projektu "Zintegrowany Program Politechniki Łódzkiej - edycja II" kolejna grupa 5 pracowników Centrum Językowego PŁ wzięła udział w kursie BETTER TESTING AND ASSESSMENT, który odbywał się w Londynie w dniach 22 – 26.07.2019. Projekt współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój na lata 2014-2020, Oś priorytetowa III. Szkolnictwa wyższe dla gospodarki i rozwoju, Działanie 3.5 Kompleksowe programy szkół wyższych.

Szkolenie było przeprowadzone przez instytut szkoleniowy Lexical Lab na terenie London Metropolitan University i obejmowało 25 godzin dydaktycznych. Trenerem grupy była dr Zeynep Ürkün – doświadczona specjalistka  w dziedzinie testowania, tworzenia i analizy testów językowych.

W trakcie zajęć zapoznaliśmy się z wieloma aspektami tworzenia i opracowywania testów. Począwszy od rysu historycznego i zmian jakie na przestrzeni wieków dotykały ten obszar edukacji, aż po obowiązujące aktualnie trendy i normy. Omawialiśmy cechy prawidłowo skonstruowanego testu w odniesieniu do wytycznych Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego. Przeanalizowaliśmy metody tworzenia testów sprawdzających wszystkie sprawności językowe, a także poznaliśmy techniki, które umożliwiają skuteczne konstruowanie zadań egzaminacyjnych, które jak najlepiej odzwierciedlają umiejętności studentów. Dr Zeynep Ürkün dzieliła się z nami swoimi spostrzeżeniami, wypracowanymi metodami oraz zachęcała do dyskusji. Porównywanie doświadczeń uczestników kursu i różnorodności rozwiązań jakie w egzaminowaniu stosuje się w Europie okazało się niezwykle inspirujące. Sporo uwagi poświęciliśmy narzędziom, które ułatwiają pracę autorom testów, a także jeszcze mocniej uświadomiliśmy sobie jak duże znaczenie ma analiza testów i jak ją wykorzystać w codziennej pracy. Nauczyciele języka angielskiego z Niemiec, Hiszpanii, Austrii czy Ukrainy chętnie dzielili się swoimi uwagami i wspólnie dochodziliśmy do kreatywnych rozwiązań, jakie możemy zastosować we własnej praktyce.

Zdobyte w czasie kursu umiejętności dają nowe spojrzenie na cały skomplikowany proces tworzenia i analizowania testów egzaminacyjnych. Wspólne wnioski wyciągnięte przez wielonarodowy zespół utwierdzają w przekonaniu, że zastosowanie omawianych rozwiązań przyczyni się do utrzymania możliwie najwyższego poziomu egzaminowania studentów w Centrum Językowym Politechniki Łódzkiej.

Zapraszamy do zapoznania się z krótką fotorelacją z naszego kursu jednocześnie polecając go innym nauczycielom, którzy chcą poszerzyć i rozwinąć swój obecny warsztat pracy.

Więcej o Lexical Lab  oraz na Facebook Lexical Lab

Więcej o kursie Better testing and assessment

Wiecej o projekcie "Zintegrowany Program Politechniki Łódzkiej - edycja II"

ZPUII LOGO

20190723 084050 Projekt "Zintegrowany Program Politechniki Łódzkiej - edycja II" współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.