Akademicki Certyfikat Językowy ACERT dla studentów PŁ

Zgodnie z prowadzoną polityką działań projakościowych, od bieżącej sesji egzaminacyjnej zima 2019/2020, Centrum Językowe PŁ rozpoczyna wydawanie certyfikatów językowych ACERT. Certyfikat ACERT zastąpi wystawiane przez CJ PŁ dotychczasowe zaświadczenia. Certyfikat, wydawany w wersji papierowej, będzie dopełnieniem centralnego  egzaminu z języka obcego na poziomie B2 lub C1, jaki przeprowadzany jest w Centrum w ramach obowiązujących programów na wszystkich kierunkach studiów.  Otrzymają go studenci, którzy fizycznie podejdą do egzaminu językowego i złożą pisemny wniosek o wystawienie certyfikatu.

Więcej o certyfikacie ACERT

W kolejnych krokach Centrum Językowe planuje włączenie do swojej oferty edukacyjnej zarówno egzamin, jak  i certyfikat ACERT w wariancie komercyjnym, dla osób z zewnątrz lub w przypadku terminów certyfikacji organizowanej dla studenta poza programem studiów. Wtedy odpłatność za przeprowadzenie egzaminu ACERT i wydanie certyfikatu wynosiłaby 150 zł.