Finał XXI Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Angielskiego

Z przyjemnością informujemy, że studentka wydziału Chemicznego Gabriela Dzierżawiec reprezentowała Politechnikę Łódzką w finale XXI Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Angielskiego Wyższych Uczelni Technicznych, który odbył się w minioną sobotę, 10 października 2020 r. o godz. 10:00.

Organizatorem tej prestiżowej Olimpiady jest Centrum Języków i Komunikacji Politechniki Poznańskiej. Z uwagi na ciągle trwający w naszym kraju stan epidemii, organizatorzy Olimpiady podjęli decyzję o zmianie terminu i formy etapu finałowego XXI Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Angielskiego Wyższych Uczelni Technicznych. Etap II finałowy przybrał więc inną, niż dotychczas, postać oraz odbył się dużym opóźnieniem (wcześniej planowany termin finału miał odbyć się wiosną 2020).
Przez lata, finał Olimpiady był organizowany w siedzibie Centrum Języków i Komunikacji Politechniki Poznańskiej. Tegoroczna sytuacja epidemiologiczna na to nie pozwoliła, wobec powyższego, Dyrekcja Centrum Języków i Komunikacji Politechniki Poznańskiej podjęła decyzję, że etap II, finałowy, odbędzie się dnia 10.10.2020 r., o godz. 10:00 w formie zdalnej przy użyciu platformy Zoom.
Do etapu II finałowego zakwalifikowanych zostało 13 studentów z calej Polski z najlepszymi wynikami po I etapie. Tegoroczne tematy ustnych prezentacji to “I not only use all the brain that I have, but also that I can borrow.” Woodrow Wilson oraz “We generate fears while we sit. We overcome them by action.” Henry Link.
Jesteśmy dumni, że studentka PŁ dotarła do ścisłego grona tegorocznych finalistów.