29th Professional Development Event IATEFL PL On-line Meet-up 2020

W dniach 18-19 września br. Centrum Językowe Politechniki Łódzkiej było gospodarzem corocznej, międzynarodowej konferencji dla nauczycieli języka angielskiego IATEFL Polska. Tegoroczne wydarzenie, które doczekało się już swojej 29 edycji, z powodu pandemii przyjęło inną niż dotychczas formułę. Po raz pierwszy wykłady plenarne, prezentacje, lekcje pokazowe i warsztaty dla nauczycieli, metodyków oraz specjalistów językowych odbyły się w przestrzeni wirtualnej.

Patronat honorowy nad konferencją IATEFL PL On-line Meet-up 2020 objął J.M. Rektor Politechniki Łódzkiej prof. dr hab. inż. Krzysztof Jóźwik. Dla Centrum Językowego współorganizacja IATEFL PL On-Line Meet-up 2020 była szczególnie istotna. W porozumieniu z Zarządem IATEFL PL włączyliśmy w program wydarzenia naszą rodzimą konferencję Lektor High-Tech 2020, która w tym roku miałaby już swoją trzecią edycję.

29th Professional Development Event IATEFL PL On-line Meet-up 2020 rozpoczęliśmy w Centrum Językowym PŁ, powitaniem wygłoszonym przez Prezesa IATEFL Polska p. Andrzeja Obstawskiego oraz Z-cę Dyrektora Centrum ds. Dydaktycznych Magdalenę Gałaj.

W Centrum Językowym PŁ rozlokowane zostało Studio, z którego przez dwa dni prezenterzy IATEFL Polska, Andrzej Obstawski, Marcin Stanowski oraz Dorota Chromińska, nadawali, nadzorowali i relacjonowali na żywo ponad 50 sesji oraz 22 warsztaty dla ponad 600 uczestników online.

Wśród prezenterów tegorocznej, wirtualnej konferencji byli prezenterzy i uczestnicy z całego świata; mieliśmy przyjemność oglądać wystąpienia przedstawicieli z takich krajów jak Wielka Brytania, Hiszpania, Mongolia, Urugwaj, Argentyna, Niemcy, Ukraina oraz oczywiście z Polski.  W programie pojawiły się takie nazwiska prezentów jak Geoff Tranter, Hugh Dellar, Lindsay Warwick, Mark Andrews, David Fisher, Andy Cowle, Christopher Walker, Russell Stannard , Rob Howard, Gabriel Díaz Maggioli, Rachel Marie Paling czy Grzegorz Śpiewak, Magdalena Kania oraz Radek Krzyżanowski, których wystąpienia zgromadziły szeroką publiczność po drugiej stronie ekranów. Centrum Językowe PŁ, w ramach konferencji Lektor High-Tech 2020 też miało swoich przedstawicieli; wśród prezenterów IATEFL PL On-Line Meet-Up 2020 wystąpili John Speller, Katarzyna Budzińska, Marzena Stawicka oraz Magdalena Gałaj.

Motto IATEFL PL On-line Meet-up 2020 brzmiało HighTech – A Teachers’ Promised Land.  Nawiązywało ono nie tylko do miejsca, w którym konferencja się odbyła, ale przede wszystkim do obietnicy jaką składają nam propagatorzy wykorzystania nowych technologii w nauczaniu języków obcych, zastosowania nowoczesnych metod kształcenia oraz wdrożenia nowego podejścia do nauczania i uczenia się w dobie przyśpieszonego postępu technologicznego i ekspansji narzędzi informatycznych do tradycyjnej klasy lekcyjnej.

W trakcie wydarzenia uczestnicy mieli możliwość odbycia wirtualnego spaceru po Łodzi oraz Kampusie Politechniki Łódzkiej. W trakcie sesji Happy Hours przedstawiciele wydawnictw oraz partnerów konferencji takich jak Pearson, Oxford University Press, Cambridge University Press, Egis Express Publishing, Nowa Era National Geographic Learning, Macmillan Education, Educarium, Cambridge Assessment English, Preston Publishing, British Council zapoznali uczestników ze swoją ofertą edukacyjną.

Wydarzenie zakończyliśmy uroczystym pożegnaniem podczas którego podsumowaliśmy przebieg spotkania online oraz wznieśliśmy symboliczny toast za powodzenie i przyszłość kolejnych wydarzeń IATEFL Polska, za przyszłość kształcenia i nauczania języka angielskiego oraz za rozwój osobisty i zawodowy nauczycieli, lektorów i metodyków językowych.

Dziękujemy, że byliście z nami w ciągu tych dwóch dni!