Konferencja Lektor High-Tech wrzesień 2018

W dniach 21-22 września 2018 Centrum Językowe i Centrum e-Learningu gościło uczestników ogólnopolskiej konferencji LEKTOR HIGH-TECH: WYKORZYSTANIE E-LEARNINGU I NOWYCH TECHNOLOGII W NAUCZANIU JĘZYKÓW OBCYCH, objętej patronatem przez JM Rektora PŁ, stowarzyszenie EAQUALS oraz Stowarzyszenie SERMO.

Celem konferencji była prezentacja i wymiana dobrych praktyk w zakresie wykorzystania e-learningu i nowoczesnych technologii w nauczaniu języków obcych, z uwzględnieniem doskonalenia 5 sprawności wg ESOKJ. Wśród zaproszonych gości znaleźli się specjaliści w nauczaniu języków obcych, między innymi Peter Lahiff, który wygłosił pierwszy plenarny wykład konferencji pt. „Making a Space that Fits for Technology in Education”. Poza udziałem w ośmiu sesjach równoległych, goście konferencji mieli okazję uczestniczyć w sesji warsztatowej oraz dwóch warsztatach certyfikowanych prowadzonych przez ClickMeeting i Oxford University Press.

Prezentacje, warsztaty i webinarium dotyczyły szerokiego zakresu zagadnień, w tym:

• jak skutecznie posługiwać się nowoczesnymi technologiami w dydaktyce?
  • jak skutecznie wykorzystywać e-learning?
  • dlaczego warto korzystać z nowych technologii w nauczaniu języków obcych?
  • jak nowoczesne technologie wpływają na proces przyswajania i utrwalania wiedzy?

Organizatorom udało się zaprosić do udziału nauczycieli języków obcych: pracowników centrów językowych przy uczelniach wyższych, szkół językowych oraz szkół powszechnych, których wystąpienia i udział w dyskusjach, zarówno sesyjnych  jak i kuluarowych sprawił, że konferencja stała się ożywioną przestrzenią wymiany refleksji i pomysłów związanych z dydaktyką XXI wieku. Dziękujemy wszystkim za aktywny udział i zapraszamy na kolejną edycję konferencji.