Budowanie zespołu w pracy dydaktyka - szkolenie dla pracowników CJ

W piątek 22 października 2021 grupa pracowników dydaktycznych Centrum Językowego wzięła udział w wyjazdowym szkoleniu "Budowanie zespołu w pracy dydaktyka. Motywowanie do skutecznej komunikacji i współpracy ze współpracownikami i studentami". W programie szkolenia pracowaliśmy nad wyzwaniami pracy w trzech wymiarach sukcesu zespołu: Wyniki, Procesy i Relacje.

Skupiliśmy się nad zagadnieniem budowania zespołu na poszczególnych etapach jego rozwoju oraz zapoznaliśmy się ze standardami współpracy w zespole oraz pomiędzy zespołami. Poznaliśmy też jak działa proces delegowania zadań oraz badaliśmy proces przekształcania konfliktu we współpracę. Dla wielu z nas interesująca była również część szkolenia poświęcona zbadaniu naszych preferencji osobistych w budowaniu relacji oraz próba zrozumienia przyczyn braku współpracy. Przedstawiono nam przykłady sytuacji trudnych w zarzadzaniu zespołem wraz z dokładną analizą przyczyn i metod postępowania w przypadku konfliktów. Trenerka, Joanna Telus (INFOR PL) pomogła nam skutecznie przygotować się do rozmów oceniających, motywujących i rozmów trudnych zarówno w życiu zawodowym, jaki i prywatnym. Szkolenie odbyło się w malowniczej lokalizacji niedaleko Radomska Malutkie Resort i zostało sfinansowane ze środków projektu Politechniki Łódzkiej ZPU edycja II.