Mobilności kadry – Staff Mobility

W dniu 27 maja 2022, przy filiżance tureckiej herbatki, odbyło się w Centrum Językowym szkolenie wewnętrzne dla pracowników centrum poprowadzone przez mgr Dominikę Biernat oraz mgr Agnieszkę Stefańską. Szkolenie dotyczyło mobilności kadry (Staff Mobility) na Politechniki Łódzkiej.

Dominika i Agnieszka przeprowadziły uczestników szkolenia szczegółowo przez proces aplikacyjny na wyjazd szkoleniowy, począwszy od wyszukania oferty szkoleniowej w uczelni partnerskiej, poprzez wypełnienie wniosku, kontakt z władzami instytucji goszczącej, na szczegółach dotyczących logistyki wyjazdu kończąc. Wyjazdy szkoleniowe organizowane w PŁ w ramach programu Erasmus+ są skierowane zarówno do pracowników dydaktycznych, jak i administracyjnych naszej Uczelni. Spotkanie zakończyło się krótkim podsumowaniem na temat tygodniowego pobytu naszych koleżanek w Harran University w Sanliurfie w Turcji w dniach 09-13.05.2022. W trakcie wyjazdu Dominika i Agnieszka zapoznały się z ofertą dydaktyczną i kampusem Uczelni, spotkały się z jej Władzami, zwiedziły miasto i okolice  i skosztowały pyszności tureckiego stołu.

Wyjazdy promujące mobilność w ramach programu Erasmus+ organizowane w Politechnice Łódzkiej skierowane są również do studentów PŁ.

Więcej o mobilnościach na stronie CWM