Erasmus+ Teacher mobility - anglista z Turcji w CJ PŁ

W dniach 15-17 listopada 2022 gościmy w Centrum Językowym wykładowcę języka angielskiego p. Mithata Iści, ze Szkoły Języków Obcych na Uniwersytecie Harran w Turcji (School of Foreign Languages at Harran University Turkey). Pan Iści bierze udział w wymianie kadry naukowej i akademickiej Uniwersytetu Harran w Turcji oraz Politechniki Łódzkiej w ramach mobilności w programie Erasmus+.

W trakcie pobytu p. Iści będzie obserwował zajęcia języka angielskiego w naszych grupach lektoratowych na różnych poziomach zaawansowania zarówno na I, jak i II stopniu studiów. Nasze koleżanki anglistki, mgr Dominika Biernat, mgr Agnieszka Stefańska oraz Agnieszka Świderek przyjmą kolegę z Uniwersytetu Harran na swoich zajęciach oraz same będą obserwowały gościa w roli nauczyciela, w trakcie krótkiej autoprezentacji. Wizyta anglisty jest dla nas świetną okazją do wymiany dobrych praktyk i doświadczeń oraz stwarza studentom wiele możliwości do poznania warsztatu pracy nauczyciela akademickiego z uczelni partnerskiej. Pobyt wykładowcy zakończymy w czwartek wspólną sesją, w trakcie której podsumujemy nasze działania i podzielimy się spostrzeżeniami oraz uwagami na temat różnorodności i podobieństw naszych kultur oraz technik i metod nauczania i uczenia się języka obcego.