XVIII Ogólnopolska Olimpiada Języka Niemieckiego dla studentów uczelni technicznych

Szanowni Państwo,

Studium Języków Obcych Politechniki Śląskiej w Gliwicach organizuje w roku 2023 XVIII Ogólnopolską Olimpiadę Języka Niemieckiego dla studentów uczelni technicznych.

Trudno uwierzyć, że nasza olimpiada osiągnęła już „pełnoletność” i kolejne pokolenia studentek i studentów mogą brać w niej udział.

Pierwszy etap XVIII edycji Olimpiady zostanie przeprowadzony na macierzystych uczelniach uczestników w formie stacjonarnej  w tym samym dniu i o tej samej godzinie  - w czwartek 25.05.2023,  o godzinie 15.30. Będzie miał formę 90-minutowego sprawdzianu pisemnego.  Uczelniani koordynatorzy Olimpiady będą nadzorować przebieg tego etapu, zbiorą prace i prześlą nam wyniki oraz same prace. Prosimy o zapoznanie się ze zmianami  i szczegółowym harmonogramem w Regulaminie Olimpiady, który znajdzie się wkrótce się w zakładce Olimpiada Języka Niemieckiego na stronie internetowej SJO https://www.polsl.pl/rjo5-sjo/aktywnosc-i-promocja/olimpiada-jezyka-niemieckiego/. Będą tam umieszczane i aktualizowane  kolejne ustalenia organizacyjne.

Przypominamy, że uczestnikami Olimpiady mogą być studenci i studentki kierunków technicznych wszystkich stopni studiów, którzy w toku swojej edukacji uzyskują tytuł inżyniera.

Finał XVIII Olimpiady odbędzie się jesienią 2023 roku w formie stacjonarnej  w siedzibie SJO Politechniki Śląskiej w Gliwicach. Dokładna data będzie podana w późniejszym terminie. Prosimy uczelnianych koordynatorów o szerokie informowanie o możliwościach udziału w naszym konkursie.

Ważne daty:

15.05.2023 – termin nadsyłania zgłoszeń ( liczba uczestników na zgłoszeniu może być orientacyjna)

25.05 .2023 – pierwszy etap Olimpiady

11.06.2023 – termin nadsyłania sprawdzonych prac uczestników  wraz z protokołem

30.06.2023 – oficjalne ogłoszenie wyników I etapu i kwalifikacji do finału Olimpiady

Zgłoszenia na Olimpiadę Języka Niemieckiego przyjmuje mgr Danuta Król-Stogidis (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.)

W razie pytań prosimy o kontakt mailowy:

SERDECZNIE ZAPRASZAMY I ZACHĘCAMY DO UCZESTNICTWA  W OLIMPIADZIE!