Egzamin ACERT

Dnia 19.12 zostaną uruchomione na Wikampie zapisy na egzamin ACERT B2 i C1 , które potrwają do dnia 23.12.2022. Zapisy na egzamin po tym terminie nie będą możliwe.

Egzamin ACERT skierowany jest wyłącznie do studentów ostatniego modułu lektoratu posiadających wysokie kompetencje językowe. Egzamin zdawany jest wyłącznie w formie stacjonarnej.

Studenci realizujący lektorat C1 mogą przystąpić tylko do egzaminu ACERT C1.

Studenci realizujący lektorat B2-B2+ mogą przystąpić do egzaminu ACERT B2 lub C1.

Studenci realizujący lektorat B1-B2 mogą przystąpić tylko do egzaminu ACERT B2.

Egzamin pisemny odbędzie się 11 stycznia 2023 (środa) o godz. 17:00 , a egzamin ustny 13 stycznia 2023 (piątek) o godz. 16:00.

Za część pisemną i część ustną łącznie można uzyskać 100  punktów.

Warunkiem zdania egzaminu ACERT jest uzyskanie minimum 55% z całości egzaminu (55 pkt.) oraz minimum 50% z każdej z części składowych egzaminu.

Studenci, którzy nie zdali egzaminu pisemnego nie przystępują do części ustnej.

Studenci, którzy przystąpią i zdadzą ACERT na jakąkolwiek ocenę pozytywną, mają ją wpisywaną jako ocenę z egzaminu w module 4E lub AEE3. Nie ma możliwości poprawienia ocen pozytywnych z egzaminu ACERT przez podejście do egzaminu kursowego z języka obcego podsumowującego lektorat, z wyjątkiem przypadku zaznaczonego na czerwono w tabeli.

Studenci którzy przystąpią, ale nie zdadzą egzaminu ACERT, mają zgodnie z Regulaminem Studiów dwa podejścia w sesji do egzaminu kursowego podsumowującego lektorat.

PRZELICZANIA OCEN Z EGZAMINU ACERT.

Ocena z egzaminu ACERT C1

Ocena z egzaminu kursowego z języka obcego podsumowującego lektorat C1 BA/TE lub AEE3

Ocena z egzaminu ACERT C1

Ocena z egzaminu kursowego z języka obcego podsumowującego czteromodułowy lektorat B2-B2+

Ocena z egzaminu ACERT B2

3

Student otrzymuje certyfikat ACERT, ale musi przystąpić do egzaminu kończącego lektorat na poziomie B2-B2+

Ocena z egzaminu ACERT B2

Ocena z egzaminu kursowego z języka obcego podsumowującego czteromodułowy lektorat B1-B2

5

Dla studentów PŁ egzamin ACERT jest bezpłatny, ale przewidziana jest opłata administracyjna za wydanie certyfikatu w wysokości 20 zł. Opłata ta dotyczy tylko studentów zainteresowanych wydaniem papierowego certyfikatu ACERT. Aby uzyskać certyfikat ACERT należy złożyć pisemny wniosek o wydanie certyfikatu i uiścić opłatę administracyjną.