SZLACHETNA PACZKA W CENTRUM JĘZYKOWYM PŁ

Szanowni Państwo, Drodzy Studenci,

Zbliżają się Święta, czas refleksji i rodzinnego ciepła. Niektórzy spędzą ten czas samotnie i dlatego chcielibyśmy okazać serce i wesprzeć ich w tym szczególnym okresie. Wśród naszych studentów są wolontariusze SZLACHETNEJ PACZKI. I to od nich wyszła inicjatywa włączenia studentów i pracowników Centrum Językowego PŁ w akcję zbiórki darów dla Pana DARIUSZA.

Cel jest jedenPOMÓC PANU DARIUSZOWI. Poniżej przedstawiamy pokrótce Pana Dariusza i jego potrzeby. Dary będziemy zbierać do poniedziałku 2 grudnia 2019 w CJ PŁ (Sekretariat).

CO ZBIERAMY?

Żywność: Herbata, kawa, ryż, mąka, makaron, kasza, cukier, olej, dżem, warzywa w puszkach, konserwy rybne, konserwy mięsne, mleko, karma dla psa, słodycze.
Środki czystości: Płyny czyszczące, płyn do mycia naczyń, płyn do płukania , szampon, mydło/ żel myjący, pasta do zębów, płyn do prania
Oprócz tego Pan Dariusz pilnie potrzebuje butów zimowych oraz lodówki.

DLA KOGO? Poznajcie historię Pana Dariusza.

Pan Dariusz (56 l.) to bardzo sympatyczny mężczyzna. Od 11 lat przebywa na rencie. Przeszedł wtedy bardzo poważną operację serca i od tamtego czasu ma orzeczoną niepełnosprawność (III grupa). Ze względu na zły stan zdrowia nie może pracować. Kilka lat temu zmarła również jego mama, która zawsze była dla niego ogromnym wsparciem. Ciężko mu się pogodzić z tak dużą stratą. Przed operacją pan Dariusz całe życie pracował w zakładach pracy chronionej. Od urodzenia ma bardzo poważną wadę wzroku oraz wadę serca lecz mimo to starał się wieść normalne życie. Utrzymuje się jedynie z bardzo niskiej renty i dodatków (1077 zł) . Po odliczeniu kosztów utrzymania i leków (770 zł) na życie pozostaje mu 307 zł. Mimo niełatwego życia w skromnych warunkach jest osobą bardzo optymistyczną. Potrafi doceniać to, co ma i cieszyć się z tego, co przynosi mu codzienność. W jego osamotnionym życiu dużą radością jest pies, który towarzyszy mu już od kilku lat. To opieka nad nim i długie spacery sprawiają, że jego życie jest bardziej znośne. Marzy o tym, aby nie martwić o swój byt. Niska renta sprawia, że bardzo wiele rzeczy musi sobie odmawiać. Zakup żywności oraz środków czystości przez darczyńców bardzo wspomoże go w obecnej sytuacji.

Okażcie serca. Czekamy na Was.